Najlepsza kreatyna kiedy i w jaki sposób przyjmować suplementy na masę

Najlepsza kreatyna kiedy i w jaki sposób przyjmować suplementy na masę

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najbardziej pewnych suplementów diety wielbiciela siłowni jest kreatyna. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów, lecz cel taki sam – wzrost w mięśniach ilości energii, a co za tym idzie, poprzez momentalne jej uwolnienie, więcej energii do wykorzystania, więcej krzepy, wytrzymałości a nawet redukcji tkanki tłuszczowej, a się z tym wiąże również i perfekcyjny wygląd.

Kreatyna to nic innego jak organiczny związek skumulowany w większości w tkankach mięśniowych.

Kategorie kreatyny

W gronie najbardziej powszechnych znaleźć można:

– monohydrat kreatyny – jeden z tańszych i skuteczniejszych, a zarazem najstarszych form, po modyfikacjach nie prowadzi do zaburzeń jelitowych. Polecane dawkowanie to od 5 do 10 gram dzienne łącznie z węglowodanami prostymi.

– jabłczan kreatyny – w odróżnieniu od monohydratu nie powoduje retencji wody. Jest scaleniem kwasu jabłkowego i kreatyny więc lepiej rozpuszcza się w wodzie i niweluje dolegliwości żołądkowe. Kwas jabłkowy dodatkowo wpływa na cykl odnowy ATP w mięśniach.

Najlepsza kreatyna

– CEE inaczej ester etylowy kreatyny to najnowsza forma kreatyny integrująca tradycyjny suplement z estrem kreatyny (prawdopodobnie wpływa na lepsze wchłanianie). Środkiem ubocznym powstającym po spożyciu jest kreatynina.

– staki kreatynowe przed i po treningowe łączą kreatynę z innymi składnikami, żeby wpływać na efektywność treningu, czy regenerację. Połączenia z np. argininą, cytruliną oddziaływują na siłę. W stakach potreningowych używane są BCAA, glutaminina które oprócz regeneracji gwarantują wszystkie konieczne substancje odżywcze przydatne po treningu. To, z racji składu, jedne z droższych, lecz efektywnych kreatyn.

Są też cytryniany kreatyny, azotany kreatyny, pirogroniany kreatyny, kreatyna buforowana, bezwodna, czy glukonian kreatyny.

Wedle masowych badań kreatyny orzekano, że różnice w reakcji przeróżnych kreatyn są niewielkie. Kreatyna jest jednym z kontrolowanych pod każdym względem suplementów, a więc i najbezpieczniejszym. To, o czym wspominają producenci, że najnowsze kreatyny bywają skuteczniejsze od tych znanych są po części rzetelne, ale to, jaki konkretny rodzaj środka zazywamy uzależniony jest od każdego sportowca osobno, od reakcji układu pokarmowego i jelit itd. Cena nie jest, a na pewno nie może być, wyznacznikiem klasy odżywki. A więc najlepsza kreatyna to taka, która jest odpowiednio przyswajana przez organizm i wykorzystywana podczas treningu w 100%.

Którą kupić?

Odpowiedzi jednoznacznej na zagadnienie jaka jest najlepsza kreatyna na masę nie znajdziemy. Rozważając cenę najrozsądniej stosować monohydrat kreatyny. Droższe są staki kreatynowe zawierające w składzie kilka rodzajów kreatyny i składniki, które poprawiają jakość i efekty treningu siłowego. Podsumowując decydując się na suplementację z kreatyną warto spojrzeć na ranking kreatyn publikowany choćby na tematycznych serwisach, lecz również obserwować własny organizm pod względem efektów ubocznych. Skład i działanie każdego jej rodzaju jest taki sam. Rozbieżność jest w cenie i ewentualnie {czasie|okresie], w jakim można będzie zauważyć działanie kreatyny.

W jaki sposób przyjmować kreatynę?

Kreatyna jest jedną z dogłębniej przebadanych i najbardziej popularnych odżywek przyjmowanych przez wielbicieli sportów siłowych, sylwetkowych, ale także lekkoatletów na całym globie. Spotkać można mnóstwo rodzajów kreatyny, to którą stosujemy zależy od zaawansowania ćwiczeń, organizmu i grubości portfela. Kreatyna jest dopuszczonym prawnie produktem wspierającym przyrost mięśni. Białka, z jakich zbudowana jest kreatyna, pozwalają zgromadzić w tkance mięśniowej taki zasób energii, żeby wspomagać wysiłek rzeczywisty towarzyszący wielu gałęziom sportu.

Optymalnie działa w połączeniu z innymi składnikami, w tym z magnezem – aktywatorem kreatyny.
Najtańsze i stale używane rodzaje kreatyny to monohydrat kreatyny jabłczan kreatyny. Rzecz jasna z czasem wyprodukowano i inne mixy, np. chylat magnezowy kreatyny, glukonian kreatyny, cytrynian kreatyny i wiele innych tzw. staków kreatynowych. Badania udowodniły, że każda z dostępnych kreatyn ma dość podobne działanie, toteż dobra kreatyna to ta, którą w pełni akceptuje nasz organizm. Decydując się na suplementację warto zwrócić uwagę na skład odżywki – przede wszystkim na zawartość wszech obecnych substancji słodzących i smakowych, które zdecydowanie obniżają zawartość kreatyny w pudełku, a nie wnoszą niczego dobrego (poza smakiem).

Każdy sportowiec świetnie wie, jak brać kreatynę. W zależności od intensywności ćwiczeń badania wskazują dawkowanie od 0,03g na 1 kg do 1,0 g odzywki na 10 kg wagi ciała sportowca. Podczas suplementacji wzrasta siła i masa mięśniowa trenującego. Do niedawna uważano, że cykle nie mogły trwać dłużej niż 4-8 tygodni bez skutków ubocznych ( z zachowaniem pauzy do 4 tygodni pomiędzy cyklami). Obecnie wiadomo, że wspomaganie się kreatyną nie ma znaczenia na funkcjonowanie żadnych narządów wewnętrznych i nie wymaga przestrzegania przerw (pod warunkiem, że osoba przyjmująca kreatynę nie odczuwała problemów z nerkami).

Najlepsza kreatyna

Kiedy przyjmować kreatynę?

Jeśli zdecydujemy, że kreatyna jest nam niezbędna do wypracowania pożądanych efektów. Aby efekty te były spektakularne kreatyna w tabletkach musi być przyjmowana w dniu treningowym przed albo po wysiłku, najlepiej na pusty żołądek (choć doszukać się można i teorii, że zażywana wraz z pożywieniem przyspiesza wchłanianie substancji). Podczas przestoju kreatynę warto przyjmować rano po przebudzeniu, a następną przed innym posiłkiem w trakcie dnia. Przyjmowanie kreatyny to doskonały impuls w przypadku zastoju, gdy organizm jest zmęczony i niechętny do działania. Ma to miejsce całkiem często w dyscyplinach siłowych tych, w których ważna jest wytrzymałość.

Tak więc podsumowując – kreatyna może być przyjmowana w razie konieczności przez osoby początkujące, jak i zaawansowanych ćwiczących. Nie ma przeciwwskazań, żeby przyjmować uzgodnioną dawkę kreatyny bez stosowania przerw. Kreatyna, oprócz wzmacniania mięśni, oddziaływać może na redukcję tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że będzie zażywana regularnie (godzina przyjmowania kreatyny może być dowolna). Nie ma znaczenia cena kreatyny – ważny jest skład i z uwagi na to nie ma sensu przepłacać za urozmaicone o dodatkowe składniki odżywki – dobra kreatyna to znane od pokoleń monohydrat czy jabłczan kreatyny, przyniosą ten sam wynik co modne i drogie staki kreatynowe popularne , zwłaszcza w USA.

Titanodrol najsilniejszy środek na przyrost mięśni

Titanodrol to suplement diety na przyrost masy mięśniowej, który polecają bywalcy siłowni zwiększający wytrzymałość. Nieistotne czy dopiero zaczynasz ćwiczyć czy jesteś już doświadczonym siłaczem, który zażywał wiele odżywek a także suplementów. Titanodrol jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób pracujących nad swoją rzeźbą. Rankingi nie kłamią, przekonaj się sam!

Tabletki na przyrost masy mięśniowej >> ZOBACZ